کمک به کودک برای شناخت خاص بودنش

a-6-1c-400x320

ایده های مثبت، افراد خوشحال

کمک به کودک برای شناخت خاص بودنش

 

خودتان را به جای کودکتان بگذارید. چگونه می فهمید کسی شما را دوست دارد؟ این یک مورد بی اهمیت است، مگر نه؟  برای اینکه به کودکتان نشان دهید عاشق او هستید و خاص بودن او را به خودتان نشان دهید، به کارهای بزرگ نیاز ندارید. با درک اینکه به او احترام می گذارید، به او گوش می دهید و برای ایده هایش ارزش قایل خواهید شد، او احساس خاص بودن کرده و به او کمک می کنید تا به شکل یک فرد خوشحال رشد کند.

 

صبور و سازنده

 

حتی اگر  کودکان حامل ژنهای والدینشان باشند، باز هم افراد دارای ایده ها، خواسته ها، ذهنیت و هیجانات مختص خود بوده و والدینی که از خطاب قرار دادن کودکشان به شکلی منفی هراس دارند ( به آنها می گویند، شناخت نخواهند داشت یا نباید مداخله کنند)، کودکانی با اعتماد به نفس پرورش می دهند، کسانی که ایده های بزرگی از خودشان داشته و دیگران را متقاعد می کنند که به شیوه ای سازنده فکر کنند. صبورانه و به شکلی سازنده به هر یک از سئوالات کودکتان  جواب دهید. این مسئله از لحاظ تامین کنجکاوی او و تقویت رشد شخصیتش، از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد.

 

در این فرایند، مهمترین عامل صبر و بردباری می باشد. حتی اگر کودکتان اشتباه کند، با یک ذهن باز و بدون سرزنش با او صحبت کرده و با توضیح راجع به مضررات اشتباهش، به او اخطار دهید. با این کار خواهید دید که کودکتان بیشتر به موضوع دقت می کند.

 

پیشنهادات مثبت

 

در طول ساعتهای صبح بیشتر از همیشه مشغول هستید، زمانی که با عجله سعی می کنید همه چیز را مرتب کنید. اگر در هنگام صبح وارد نبردهای قدرت با کودکتان شوید، آنگاه می توانید اولویت وقت را مشخص کرده و روزتان را با آرامش بیشتری شروع کنید. اگر یک مراقب کودک از کودک شما نگهداری می نماید، او را به آرامی و مهربانانه بیدار کنید. صحبتان را با شوخی باصرف قهوه با کودکتان شروع کنید (طبیعتا لیوان او تنها محتوی شیر خواهد بود). قبل از شروع هر کاری، 10 دقیقه از وقتتان رادر هنگام صبح صرف کودکتان و خواسته هایش کنید.

 

*

 

تماس فیزیکی در احساس امنیت و خاص بودن کودکتان از اهمیت بسزایی برخوردار است. او را محکم در آغوش بگیرید، او را در دامان خود قرار داده، قلقلک داده، نوازش کرده و ببوسید.

 

*

 

برا ی صحبت کردن بی معنی، پروا نداشته باشید. کودکان جک های بی معنی، چهره های خندان را دوست دارند و همه این کارها صرفاً برای لذت بردن او انجام می شود. او از تلاشهای شما برای تبدیل کردن دنیای کودکی اش به عنوان جزئی از دنیای بزرگسالی جدی، خبر دارد. شما می توانید آوازها را با تغییر دادن شعر آنها دوباره بخوانید، مدل های مو را یکی پس از دیگری امتحان کرده و جشن تولدهایی را مخصوص او ترتیب دهید، حتی اگر هنوز تولدش نرسیده باشد.

 

*

 

داستانهایی مخصوص خانواده تان بسازید. این داستانها می تواند در مورد رویدادی باشد که  در آن دخالت داشته اید یا اینکه کلاً تخیلی باشد. داستانهایتان را روی کاغذ نوشته و تصاویری برای به مصور نمودن داستان ها ترسیم کنید. شما می توانید این داستان ها را به افسانه های جن و پری زمان خواب تبدیل کنید. کودک شما می تواند نقش اصلی را در این داستان ها ایفا کند. بدین طریق به او فرصت قهرمان بودن را می دهید.

 

*

 

از کودکتان تقاضای کمک کنید. از او بخواهید در وظیفه ای که شخصاً در آن دخالت دارید، شرکت کند و کار را تا آنجایی که توانایی اش را دارد، با شما تقسیم کند. این کار باعث می شود او احساس مهم و خاص بودن کند. به طور مثال، می توانید باهم به خرید بروید و در مورد چیزهایی که خریداری خواهید نمود، تصمیم گیری کرده و شام را باهم بپزید. در این راستا می توانید ایده اش در مورد دکوراسیون خانه را بپرسید و از او بخواهید لوازم را در جاهایش قرار دهد.

 

*

 

کودکان دوست دارند که از قواعد سرپیچی کنند. بعضاً قبل از شام بستنی می خورند یابه او اجازه دهید هنگام بیرون رفتن، لباس انتخابی خودش را بپوشد.

 

*

 

محب خود را با کلمات به او نشان دهید. هیچگاه در گفتن دوستت دارم به او دودل و مردد نباشید. به او بگویید که به پیشرفتها و موفقیتهایش افتخار کندو درهنگام مواجهه با مشکلات امید به موفقیت را از دست ندهد و اینکه شما همیشه آماده کمک کردن به او هستید. عشقتان به او را در حضور دیگران ابراز کنید.

 

*

 

از مسائل کوچک غفلت نکنید. برقصید و با او بالا و پائین بپرید، کارت های کوچکی تهیه کنید که عشق شما را نشان می دهند و در زمین بازی با او بازی کنید.

 

 

منبع مطلب: شبکه ZNN www.znnnetwork.com

 

 

 


replika saat
hublot replika saat"
antalya lazer epilasyon
antalya cilt bakımı
astropay kart bozumu