پیشنهاداتی مهربانه برای ساعات خواب سرشاراز شادی

a-5-1c-264x400

پیشنهاداتی مهربانه برای ساعات خواب سرشاراز شادی

کودک دو ساله شما اکنون از خودش و همچنین محیطی که در آن زندگی می کندآگاه است. او نسبت به کشف محیط اطرافش علاقه بیشتری داشته و بر تصمیم گیری هایش اصرار می ورزد. بعضاً، چشمهایش را مالیده و خمیازه بزرگی می کشد، اما هنوز با خواب رفتن مبارزه می کند و در مواقع دیگر، بیش فعال شده و هیچ نشانه ای دال بر خواب آلودگی نشان نمی دهد.  بچه شما از نشان دادن کنجکاوی اش در مواجهه با چیزهای تازه شادمان است و فردیت خود را به معرض نمایش می گذارد. او به خاطر ترس از چیزهایی که از دست خواهد داد، نمی خواهد بخوابد و زمانی که والدینش بیدار هستند، از خوابیدن تنفر دارد.

از آنجایی که کودکتان تمایلش را در برابر شما امتحان می کند از او می خواهید تا از زمان خوابش پیروی کند، زیرا برای کودکتان سالم تر و مفیدتر می باشد و شما مقداری وقت برای خودتان و همسرتان می خواهید. در رابطه با این موضوع پیشنهاداتی مهربانانه مطرح می کنیم.

پیشنهاد 1: به او یاد دهید خودش بخوابد

اگر به کودک نحوه آرام کردن خودش در هنگام خوابیدن یا بیدار شدن در هنگام شب را یاد دهید، آنگاه کودک راحتتر خوابیده و کمتر از خواب می پرد. شما می توانید کارتان را با تعیین روال زمان خواب بر اساس روشهای موجود شروع کنید. به طور مثال، روال زمان خواب می تواند شامل حمام رفتن، مسواک زدن، نوشیدن شیر و خواندن کتاب در تخت قبل از خوابیدن باشد. این روال کودکتان را آماده خواب می کند. در این راستا با چک کردن او قبل از ترک اتاق و یا بوسیدن او هر پنج دقیقه یکبار، می توانید کودکتان با خوابیدن خودش آشنا کنید.

پیشنهاد اضافی: ترک کردن اتاق او در مراحل مختلف ( ابتدا ایستادن در کنار تخت، سپس، در کنار درب اتاق و بالاخره خارج از درب اتاق و انتظار برای خوابیدن او) و استفاده از اسباب بازی نرم که می تواند آن را در هنگام خواب در آغوش بگیرد و چراغ خواب با نور کم برای روشن کردن محیط اطرافش نیز می تواند مفید واقع شود.

علاوه بر این، آماده شدن برای سازگاری کودک با عادتهای قبل از خواب، می تواند این فرایند را تسهیل نماید. یک شیشه آب در کنار تختش قرار دهید، از او بپرسید که نیاز به دستشویی رفتن دارد یا نه و چند مرتبه بغل گرفتن او را به بوسه های شبانه خواب او اضافه نمایید.

پیشنهاد 2: قواعدی ترسیم کنید اما به او اجازه انتخاب دهید

شما می توانید او را در تصمیماتتان راجع به زمان قبل از خواب شرکت دهید. به طور مثال؛ می توانید کتاب داستانی را که او انتخاب کرده است را بخوانید. شما می توانید به او پیژامه های گوناگون پیشنهاد نموده و به او اجازه دهید هرکدام را می خواهد انتخاب کند.

پیشنهاد اضافی: حداکثر دو راهکار به او معرفی کنید. مهم است که هر دو راهکار برای شما قابل قبول باشند. به طور مثال؛ از کودکتان سئوالاتی که از قبل جوابهایش را می داند نپرسید، مثلاً آیا الان می خواهی بخوابی؟ اگر بگوید خیر، آنگاه باید کل فرایند را از ابتدا شروع کنید. در عوض می توانید این سئوال را مطرح کنید: الان می خواهی بخوابی یا 5 دقیقه دیگر؟

پیشنهاد 3: او را به تخت بزرگتری ببرید

بعد از اینکه کودک شما 3 ساله شد، احساس می کند تختخوابی که تا آن موقع از آن استفاده می کرده است،   کوچک و محدود شده است. بردن او به تخت بزرگتر می تواند زمان خواب را برای او مفرح تر و راحت تر نماید و این امر به هدف و منظور شما کمک می کند. در این راستا می توانید تختش را باهم انتخاب و خریداری نمایید؛ این کار از لحاظ خوابیدن در تختخواب برای وی مشتاقانه تر می باشد.

پیشنهاد 4: آرام باشید و سفت و سخت بایستید

اگر او با گریه کردن واکنش دهد، با آرام صحبت کردن با او، سعی کنید او را آرام کنید. به او توضیح دهید که زمان خواب فرا رسیده و با صحبت کردن با او به او کمک کنیدآرام باشد. برای مدت زمان کوتاهی می توانید از اتاق او بازدید کنید و سپس مجدداً او را ترک نمایید. اگر او همچنان به گریه کردن و جیغ زدن ادامه دهد، می توانید تعداد دفعات بازدید از اتاق را کاهش داده و هر بار با او صحبت کرده، او را بوسیده و اتاق را مجدداً ترک کنید.

منبع مطلب: شبکه ZNN www.znnnetwork.com

 


replika saat
hublot replika saat"
antalya lazer epilasyon
antalya cilt bakımı
astropay kart bozumu