وعده های غذایی مفرح از خوردنیهای جالب

b-2-1b2-400x267

 

وعده های غذایی مفرح از خوردنیهای جالب

 

 

وقتی کودک شما هر روز که میگذرد، چیزهای جدیدی را درباره زندگی یاد میگیرد شما او را بهتر میفهمید. ممکن است متوجه شوید که کودکتان که حالا بخوبی به غذاها عادت کرده است، انتخاب گر شده است. در این مرحله، مهمترین قانون پدر و مادری وارد تصویر میشود: ارائه راه حلهای لذت بخش برای مسائل!

 

میتوانید خوردنیهای سالمی را که برای کودکتان جالب هم هستند تهیه کنید. شما و کودکتان، 5 خوراکی زیر را که پیشنهاد مولفیکس هستند دوست خواهید داشت.

 

 

  • ماست میوه ای خانگی

 

ماست خانگی را در یک همزن با میوه هایی مانند موز، هلو یا زردآلو مخلوط کنید و یک قاشق چایخوری عسل اضافه کنید. این ماست میوه ای خوشمزه را در یک کاسه غذای نشکن بریزید و کودک خود را در صندلی اش بنشانید. وقتی به او اجازه میدهید خودش ماست را با قاشق کودکانه اش بخورد، کودکتان خوشحال ترین و سالمترین فرد روی زمین خواهد بود.

 

نکته مهم: اگر کودک شما زیر یکسال است، نباید تلاش کنید برای پرهیز از خطر مسمومیت غذایی به او عسل بدهید. صرفنظر از آن، کودکتان میتواند از خوردن مخلوط ماست میوه ای لذت ببرد.

 

  • صورتهایی ساخته شده از میوه

 

اگر کودکتان هنوز به خوردن میوه عادت نکرده است، میتوانید با چیدن بشقابهایی پر از میوه به طرزی جالب، او را تشویق کنید.

  • توت فرنگی را نصف کرده و تکه های نصف شده را در بشقاب و روبروی هم قرار دهید طوری که طرف تیزشان رو به پایین باشد. اینها، گوشهای صورت خواهند بود.
  • از دو قاچ موز بعنوان چشم استفاده کنید. مردمک چشمها را از دو کشمش که در وسط قاچهای موز قرار میدهید بسازید.
  • بجای موها، هویج رنده شده را بصورت یکنواخت در قسمت بالای بشقاب پخش کنید. رنده های هویج، موهای صورت میوه ای را تشکیل خواهند داد.
  • برای یک دماغ کاملا گرد، میتوانید از یک زرد آلوی نصف شده و بی هسته استفاده کنید.
  • سرانجام، یک پرتقال را از وسط ببرید و یک نیمه را در زیر بشقاب قرار دهید؛ طوریکه قسمت صافش رو به بالا باشد. قسمت صاف برش خورده قاچ نیم شده باید رو به بالا باشد. اینهم دهان خندان صورت میوه ای خواهد بود.

 

با استفاده از میوه ها و سبزیجات مختلف و کمی خلاقیت، میتوانید انواع بشقابهای صورت میوه ای آماده کنید.

 

  • سس تاتزیکی

 

سسها از خوردنیهای مطلوب در مهمانیها هستند که میتوانند گزینه خوردنی جالبی برای کودک شما باشند. یکی از آسانترین سسها برای آماده کردن و نیز مناسبترین آنها برای سن کودک شما، تاتزیکی است. سس خود را با استفاده از یک ماست غلیظ، مقداری نعناع و روغن زیتون درست کنید. خیار را در ورقهای نازک و دراز برش دهید. سس را در یک کاسه و قاچهای خیار را در یک بشقاب نشکن بریزید. کودک خود را در صندلی غذاخوری اش بنشانید و کاسه و بشقاب را در جلوی او قرار دهید و از تماشای خوردن خیارها توسط او با فرو کردن آنها در سس، لذت ببرید.

 

  • قاچهای سیب

 

یک سیب را برشهای نازک دهید. ابتدا نوک قاچهای سیب را در کره بادام زمینی و سپس در داخل بادام له شده فرو کنید. نتیجه کار، خوردنی خوشمزه و سالمی خواهد بود که بسیار هم جالب است.

 

نکته مهم: مواظب باشید و پیش از دادن غذاهایی مانند بادام زمینی و فندق با خطر بالای آلرژی، با پزشک خود مشورت کنید. اگر کودکتان، یکسالگی را رد کرده است، میتوانید کره بادام زمینی را با عسل جایگزین کنید.

 

  • گُلهای برفی

 

در یک همزن، نصف بسته بیسکویت کودک را با 50 گرم فندق، هم بزنید تا مخلوط پودر شود. به مخلوط حاصله، یک سیب رنده شده را اضافه کنید. از مخلوط دسرِ مربوطه، گلوله های نرمی درست کنید و آنها را در نارگیل رنده شده فرو کنید. این «گلهای برفی» را که تهیه کرده اید در یک بشقاب نشکن قرار دهید و بگذارید کودک خودش آنها را بخورد.

 

نکته مهم:  مواظب باشید و پیش از دادن غذاهایی مانند بادام زمینی و فندق با خطر بالای آلرژی، با پزشک خود مشورت کنید.

 

منبع مطلب: شبکه ZNN www.znnnetwork.com

 


replika saat
hublot replika saat"
antalya lazer epilasyon
antalya cilt bakımı
astropay kart bozumu