هفته 30 تا 35 بارداری

35-40-hafta-hamile

درباره شما؛

در این هفته ها، مادر باردار بیشتر از هرچیز به خواب نیاز دارد. افزایش وزن، حرکت های کودک، تکرر ادرار و گرفتگی عضلات پاها عموما برای مادر باردار به معنای شبهای بدون خواب می باشد. یک شام سبک، تمرینات تنفسی و آرامش بخش، یک دوش آب گرم و ماساژ دادن گردن و شانه ها با روغن اسطوخدوس از سوی همسرتان همراه با یک موسیقی که دوست دارید، می تواند خوابیدن شما را تسهیل نماید و کمک نماید تا در طول شب مدت زمان بیشتری در خواب باشید. در این دوره برای جلوگیری از عفونت مجاری ادراری باید دقت زیادی نمائید. عفونت مجاری اداری می تواند زایمان را تحریک نماید. به این دلیل باید مقدار زیادی مایعات مصرف نموده و تند تند ادرار نمائید. به طور میانگین ممکن است بین 8 الی 12 کیلو وزن اضافه کرده باشید. درد کمر و پشت شما افزایش خواهد یافت. شیر ماک (آغوز)  که اولین شیر تولید شده در پستان های شما می باشد در این دوره شروع به آمدن می کند. می توانید شروع به استفاده از پد سینه نمائید. در برخی موارد نیز ممکن است با انقباضات مواجه گردید. موارد ذیر می تواند علائم  تولد زودرس باشد:

 

  • انقباضات مکرر با فواصل منظم
  • ترشحات مایل به صورتی از واژن
  • احساس فشار شدید در ناحیه زیر شکم

 

در این شرایط باید به دکتر خود مراجعه نموده و بدون اتلاف وقت به نزدیکترین بیمارستان بروید.

حتی باید به عطسه های خود نیز دقت نمائید. یک عطسه ناگهانی می تواند موجب ریزش ادرار شما گردد. ناراحتی های شما در رابطه با سیستم گوارشی در مقایسه با ماه های گذشته در این دوره ممکن است افزایش یابد. برای اصلاح و یا کاهش اثرات بارداری بر روی سیستم گوارش باید غذا را در حجم کم اما در فواصل زمانی کوتاه تر میل نمائید.

دیگر فضای زیادی برای حرکت نوزاد شما در رحم موجود نمی باشد. ممکن است تعداد حرکت های او کاهش یابد. پس از هفته سی و پنجم، هر لحظه ممکن است که زایمان شروع شود.

 

کودک شما …

در این دوره، رشد کودک سرعت می گیرد، چربی های زیر پوست به شکلی سریع شروع به ذخیره شدن می نمایند، قدش بلندتر شده، چروک های پوست صاف تر شده، به رنگ مایل به صورتی درآمده و نرم تر می شود. ولوس های پوشاننده پوست می ریزند. ولوس های باقی مانده در پیشانی، پشت و شانه ها نیز 3 ماه پس از زایمان از بین خواهند رفت. ناخن های نوزاد به سمت نوک انگشت هایش شروع به رشد می نماید. در این دوره، رشد کبد نوزاد نیز تکمیل می گردد و نوزادانی که پس از هفته سی و ششم به دنیا می آیند هیچگونه مشکل تنفسی نخواهند داشت. ادرار نوزاد بخش زیادی از مایع آمنیوتیک را تشکیل می دهد. مقدار این مایع پس از هفته سی و پنجم مرحله به مرحله کاهش خواهد داشت.

 

در پایان هفته سی و پنجم نوزاد شما در حدود 45 سانتی متر قد و دارای 2 5.2 کیلوگرم وزن خواهد بود.


replika saat
hublot replika saat"
antalya lazer epilasyon
antalya cilt bakımı
astropay kart bozumu