هفته 21 تا 26 بارداری

26-30-hafta-hamile

درباره شما؛

در این هفته ممکن است با مشکلاتی مانند ورم دست ها و یا پاهایتان روبرو گردید. در کنار این، باید به عدم ایستادن برروی پاهایتان و یا نشستن در یک وضعیت برای مدت زمان طولانی دقت داشته باشید. مشکلاتی مانند سوزش معده و یا ترش کردن معده ممکن است همچنان ادامه داشته باشد.

به دلیل رشد رحم شما در قسمت زیر شکم ممکن است کمی احساس درد داشته باشید. در حالیکه که رحم شما رو به بالا در حال رشد می باشد، دنده های شما را نیز به سمت بالا هل می دهد. این نیز ممکن است بعضی اوقات باعث تنگی نفس شما گردد. در این دوره که اعضاء بدنتان به میزان کمی سعی دارد با یک نظم جدید هماهنگ گردد، ممکن است به همراه خود مشکلاتی از قبیل سوزش معده و یبوست را نیز به همراه داشته باشد. حرکت های نوزادتان اینک از بیرون نیز قابل مشاهده می باشد. این موضوع شما را خوشحال نموده و شما را هیجان زده خواهد نمود. دیگر برای اطمینان از سلامتی نوزادتان نیاز نیست تا منتظر معاینه دکتر باشید. حرکت های او به شما نشان می دهد که همه چیز رو به راه است. از آنجا که هر بارداری دارای ویژگی های منحصر به فرد خود می باشد، در رابطه با حرکت های نوزاد مشاهدات استانداردی موجود نمی باشد. در این هفته ها، با در نظر گرفتن حرکت های نوزاد، هیچگونه معیاری مبنی بر اینکه عدم انجام چه کارهایی نشانه حرکت کم نوزاد است، موجود نمی باشد. با جلوتر آمدن شکمتان، هرکسی توصیه های خوب و یا بدی به شما خواهد نمود. تجربیات در رابطه با بارداری و زایمان از فردی به فرد دیگر متفاوت می باشد و به شما توصیه می نمائیم که به حرف کسانی که شما را نگران نموده و یا موجب ترس شما می گردند گوش فرا ندهید. فراموش نکنید، مثبت اندیشی، احساسات مثبت را نیز به همراه خواهد آورد. همه چیز همانگونه که باید باشد است، از اینرو نگران نباشید. نفسی عمیق کشیده و به پزشک خود و نوزاد خود اعتماد کنید.

 

در بین هفته های بیست و چهارم تا بیست و ششم پزشکتان از شما تست تحمل گلوکز خواهد خواست و از این طریق مستعد بودن شما برای بیماری دیابت در دوران حاملگی را کنترل خواهد نمود.

 

نوزاد شما …

 

در این هفته ها، افزایش حرکت های نوزاد شما، نشانه قوی تر شدن عضلات او می باشد. میزان کلسیوم موجود در استخوان های او افزایش می یابد و با سخت تر شدن استخوان های سیستم اسکلتی به شکل خیلی بهتری مشاهده می گردد. از حرکت های رحم تان خواهید فهمید که چه زمانی بیدار است و چه زمانی خواب است. برای بالا بردن جریان خون نوزادتان، در طول روز هر از گاهی رو به سمت چپ خود دراز بکشید. در این دوره رشد مغز او نیز سرعت می یابد. در صورت تولد زودرس، شانس زنده ماندن نوزاد شما هنوز خیلی کم است. اما با کمک پیشرفت های تکنولوژی برای نوزادانی که در هفته های بیست و چهارم الی بیست و ششم به دنیا می آیند شانس زندگی بیشتر می باشد.

 

در پایان هفته بیست و ششم نوزاد شما در حدود 30 سانتی متر قد و دارای 1 کیلوگرم وزن خواهد بود.


replika saat
hublot replika saat"
antalya lazer epilasyon
antalya cilt bakımı
astropay kart bozumu