هفته 21 بارداری

21-26-hafta-hamile

درباره شما؛

تبریک می گوییم. نیمی از دوره بارداری خود را به پایان رساندید. اینک رحم شما به اندازه ای که به ناف شما برسد بزرگ شده است. دیگر حرکت های نوزاد خود را راحتتر احساس خواهید نمود. یکی از موارد آزاردهنده دوران بارداری نیز گرفتگی عضلات پا می باشد. این گرفتگی عضلات ممکن است در طول دوره بارداری ادامه داشته باشد. سطح خون جاری در بدن شما همچنان افزایش می یابد. در این دوره دفعات گرگرفتگی، سرگیجه و تعرق افزایش می یابد. تغییرات مشخصی در فشار خون شما انتظار نمی رود. تغییراتی که در عروق خونی شما پدید می آید موجب نوسانات فشار خون در سطح وسیعی نمی گردد. عروق خون گشادتر شده و برای تنظیم جریان خون شما انعطاف پذیرتر می گردد. از سوی دیگر، تغییر رنگ پوستتان بیشتر به چشم خواهد آمد. ممکن است دسته ای از دانه های قرمز کوچک شبیه به تار عنکبوت مشاهده گردد. افزایش وزن بیش از مقدار توصیه شده می تواند دوران بارداری و زایمان را دشوارتر نماید. همچنین پس از زایمان کاهش وزن اضافه دشوارتر خواهد بود. در خصوص چیزهایی که میخورید بیشتر دقت کنید و هم برای خود و هم برای نوزارد خود مواد غذایی مغذی مصرف نمائید.

 

 

کودک شما …

استخوان جمجمه، استخوان ستون فقرات کمری و استخوانهای پا و دست نوزاد شما اینک قوی تر می باشد. ریه ها، دستگاه گوارش و سیستم عصبی شروع به رشد نموده اند. اندام تناسلی دیگر به طور کامل رشد نموده اند. پلک ها اغلب بسته هستند، اما می تواند چشم های خود را به سمت راست و چپ حرکت دهد. رنگ مایل به قرمز پوست چروک او اینک روشن تر می گردد. گوش های خارجی آن شکل گرفته و از آنجا که به سر و صداهای بلند واکنش نشان می دهد می توان گفت که حس شنوایی وی به میزان کافی رشد نموده است. از این به بعد می توانید برای نوزاد خود موسیقی بگذارید. در این دوره می تواند کمی مایع آمنیوتیک ببلعد  و در برخی موارد با سونوگرافی امکان مشاهده حرکت های دهان ممکن می گردد.

سکسکه و اولین حرکت های تنفسی نوزاد شما در این دوره آغاز می گردد.

 

در پایان هفته بیست و یکم نوزاد شما در حدود 20 سانتی متر قد و دارای 450 گرم وزن خواهد بود.

 

 

 

سونوگرافی پیشرفته

پس از هفته بیستم بارداری، باید از سوی یک متخصص پریناتولوژی (متخصص حاملگی پرخطر) معاینه شده و سونوگرافی پیشرفته انجام دهید. پیشگیری هایی که در این بررسی پیشرفته اعمال می گردد، به تعیین متعادل بودن وضعیت نوزاد شما در تاریخ های تعیین شده کمک می نماید و رشد نوزاد شما را با روند رشد عادی یعنی آنگونه که باید باشد، مقایسه می نماید. بررسی دقیق تر مغز، نخاع، دستها، پاها و تمامی اعضاء داخلی به صورت پیشترفته در این دوره انجام می گیرد.


replika saat
hublot replika saat"
antalya lazer epilasyon
antalya cilt bakımı
astropay kart bozumu