مراقبت از دهان، بینی، چشم و پوستِ نوزاد

bebek_asisi

مراقبت از دهان، بینی، چشم و پوستِ نوزاد

 

مراقبت از چشم نوزاد:

چرک چشم معمولا در بچه های تازه متولد شده دیده میشود. برای مراقبت از چشم نوزادتان، یک دستمال نرم بردارید، آنرا با آب جوش خیس کنید، اجازه دهید سرد شود، طوریکه فقط گرم باشد. سپس، یکبار از سمت غده اشکی به طرف لبه بیرونی تمیز کنید. اگر چرک چشم برای زمان طولانی ادامه داشته باشد یا فقط در یک چشم دیده شود، باید با پزشک تماس بگیرید.

 

مراقبت از بینی نوزاد:

از آنجائیکه نوزادان پیوسته دراز میکشند، مایعات بینی به داخل جاری میشوند و به حفره های بینی میچسبند. نوزادان نمیتوانند بینی یا گلوی خود را تمیز کنند چون نمیتوانند مانند ما سرفه کنند. شنیدن صدای خس خس در هنگام نفس کشیدن کاملا طبیعی است. این صدا، حاصل بیماری نیست بلکه بدلیل تمیز نشدن کافی بینی است.

استفاده از آب نمک روی بینی نوزاد، یک بار یا بیشتر در روز در صورت لزوم، هم از جاری شدن مایع بینی به گلوی نوزادتان که باعث صدای خس خس میشود جلوگیری خواهد کرد و هم خلط را که خشک و پوسته ای میشود نرم خواهد کرد.

 

مراقبت از دهان نوزاد:

از آنجائیکه نوزادان از شیر تغذیه میکنند، بالای زبانشان سفید است. پارچه نرمی روی انگشتتان بپیچید. آنرا  در آب جوشیده شده خیس کنید و اجازه دهید سرد شود، طوریکه فقط گرم باشد. بالای زبان، داخل گونه ها، سقف دهان و لثه ها را به نرمی و با پایین کشیدن آرام فک نوزاد با دست دیگرتان، تمیز کنید.

 

مراقبت از پوست نوزاد:

روی پوست نوزادِ تازه متولد شده، واکسی هست که ظاهر پنیری دارد و ورنیکس نامیده میشود. این ماده معمولا روی چینِ پوست، زیرِ بازو، فاصله میان مقعد و آلت تناسلی و در ناحیه از زیر بسوی پشت نوزادانی که به موقع متولد میشوند دیده میشود. این ماده حتی بیشتر در پوست نوزادان زودرس هم دیده میشود. تحقیقات جدید نشان میدهد که ورنیکس ویژگی مصونیتی دارد، ایمنی پوست نوزاد را تقویت میکند و لایه ای محافظ بر پوست او پس از تولد ایجاد میکند.

 

  • بچه تازه متولد شده باید هر روز حمام شود. هر بار که او را حمام میکنید، نیازی به استفاده از شامپو نیست.
  • پس از حمام، میتوانید با روغنی که منشاء گیاهی دارد، پوست خشک نوزادتان را مرطوب کنید.
  • برای جلوگیری از تماس پیوسته با ادرار و پوشک کثیف، پوشک او را مرتب عوض کنید.
  • در طول چند هفته نخست، پوست نوزاد بسیار حساس است. تمیز کردن زیر نوزاد با پارچه ای پشمی که با آب گرم خیس شده است میتواند پوستش را از تحریک و جدا شدن محافظت کند.

 


replika saat
hublot replika saat"
antalya lazer epilasyon
antalya cilt bakımı
astropay kart bozumu