فرمولی برای کودکی که سریع میخوابد

91727303_b-400x347

فرمولی برای کودکی که سریع میخوابد

در بزرگ کردن کودک خود، بهترین توصیه همان است که قلبتان به شما میگوید. حتی در زمانهایی که کودکتان مصمم است بیدار بماند، شما بعنوان کسی که میدانید چه چیز برای او مناسبترین است در موقعیتی هستید که میدانید او برای خوشحال و راحت بودن به چه چیزی نیاز دارد. ما در مولفیکس به ندای قلب مادران گوش کرده ایم و به «فرمول ساعات خوش خواب» رسیده ایم که مورد تائید هم مادران و هم کارشناسان قرار گرفته است. این پیشنهادات به شما کمک خواهد کرد تا یک برنامه خواب سالم را برای کودکتان تنظیم کنید تا با شادی به رشد خود ادامه دهد.

پیشنهاد 1: نگذارید تا دیر وقت بیدار بماند

هر چقدر زمان خواب کودکتان را مناسب سنش تنظیم کنید، سختیهای مربوط به خواب و تعداد بیدار شدن هایش در طول شب کاهش پیدا خواهد کرد. اگر شاغل هستید، طبیعی است که بخواهید بعد از کار، زمان بیشتری را با کودکتان صرف کنید. تحت شرایط خود، باید مناسبترین زمان بازی کودک خود را نسبت به برنامه خوابش تعیین کنید و با آن جلو بروید تا مطمئن شوید که کودک شما خواب کافی و پیوسته را که برای رشد نیاز دارد داشته باشد.

پیشنهاد 2: هر چیزی را به اندازه انجام دهید

تکان دادن کودکتان در کالسکه یا هر وسیله مشابه یا لالایی خواندن برای او برای مدت طولانی میتواند او را آرام کند ولی با اینحال میتواند در فرو رفتن او به یک خواب عمیق غیر موثر باشد. به محض اینکه کودکتان به خواب میرود، باید هر حرکت یا صدا را متوقف کنید و فضای تاریکی ایجاد کنید که در آن بتواند با آسایش بخوابد.

پیشنهاد 3: او را تشویق کنید در تختخواب خود بخوابد

بچه ها دوست دارند همیشه از محبت و گرمای پدر و مادر لذت ببرند چه روز چه شب. اشکالی ندارد که در کنار شما باشد، نزد شما بخوابد یا وقتی مریض است یا از چیزی ترسیده است شما را بغل کند. با اینحال، این نباید تبدیل به عادت شود و باید او را تشویق کنید که در تختخواب خود بخوابد. تا وقتی که اینکار به یک برنامه برای او تبدیل شود تا در تختخواب خود بخوابد، میتوانید او را همراهی کنید (با نشستن در گوشه ای بدون اینکه در کنار او دراز بکشید).

پیشنهاد 4: او را تشویق کنید که خودش بخوابد

· یک برنامه خواب تنظیم کنید و آنرا ادامه دهید تا مطمئن شوید که کودکتان میتواند به تنهایی بخوابد، در صورت بیدار شدن در شب دوباره خودش میخوابد یا برای خوابیدن به حضور شما احتیاجی ندارد.

· با او صحبت کنید، بغلش کنید و بوسه شب بخیر بر او بزنید تا پیش از خواب احساس امنیت داشته باشد.

· میتوانید یک اسباب بازی را نیز بعنوان «دوست تختخواب» به او بدهید تا در زمان خواب یک همراه داشته باشد. اگر در طول شب بیدار میشود، میتواند این اسباب بازی را بغل کند و به آسانی دوباره بخوابد.

· اتاقش را ملایم تزئین کنید تا بتواند به راحتی اطرافش را ببیند. این کار باعث خواهد شد امنیت بیشتری احساس کند و نیازش به شما کم خواهد شد.

· به او بگویید که از تمایلش به خوابیدن با شما آگاه هستید و این احساسات او را میفهمید و سهیم میشوید. دلایل خود را درباره نخوابیدن با او به او توضیح دهید. (برای مثال، من نمیتوانم با تو بخوابم چون مریض هستم. اگر بخوابم ممکن است میکرو بها را به تو منتقل کنم.)

· بتدریج او را ترک کنید. نخست در اتاق با او بنشینید تا زمانیکه به خواب رود. سپس در زمان به خواب رفتنش، در کنار در بایستید. در روزهای بعد، در بیرون از اتاقش منتظر شوید تا به خواب رود.

· بتدریج زمانی را که هنگام خواب در اتاقش سپری میکنید کم کنید. به این ترتیب عادت خواهد کرد زمانش را در اتاقش به تنهایی سپری کند.

ساختن یک تابلوی مخصوص زمان خواب ممکن است مفید باشد. میتوانید با استفاده از تابلوی زمان خواب که با کودکتان تهیه میکنید، او را تشویق کنید خودش بخوابد. در این تابلو که در قالب تقویم ماهانه آماده میکنید، میتوانید طرح بکشید، رنگ آمیزی کنید و با عکسها تزئینش کنید. در این تابلو، شبهایی را که کودکتان خودش به راحتی به خواب میرود علامت بزنید. در پایان ماه، اگر او به تعداد شبهایی که برایش در نظر گرفته اید که خود به خواب رود برسد، میتوانید با یک هدیه آموزشی که او را تشویق و تحریک کند به او جایزه بدهید.

پیشنهاد 5: پیگیر باشید

شما کودک خود را بهتر از هر کس میشناسید. صرفنظر از اینکه راهکارهای ما یا راهکارهای خود را بکار میگیرید تا به کودک خود کمک کنید که خودش بخوابد، شما باید در کار خود ثبات داشته باشید. اگر بجای گیج کردن کودک خود با دادن پیغامهای ناهمگون به او، به یک برنامه ثابت بچسبید متوجه خواهید شد که مسائل مربوط به خواب در زمانی کمتر از آنچه انتظار داشتید حل خواهد شد.

 

منبع مطلب: شبکه ZNN www.znnnetwork.com


replika saat
hublot replika saat"
antalya lazer epilasyon
antalya cilt bakımı
astropay kart bozumu