زایمان واژینال (طبیعی)

baby-shower-nedir-e1441161513848

زایمان واژینال (طبیعی)

مرحله اول

این مرحله شامل بازه زمانی تا لحظه باز شدن کامل دهانه رحم (10 سانتی متر) به کمک انقباضات که در تمام طول حاملگی بسته بوده، می باشد. این طولانی ترین مرحله در زایمان می باشد (در برخی موارد ممکن است 8 الی 10 ساعت طول بکشد.)

مرحله اول به عنوان مرحل اولیه و مرحله فعال دسته بندی می گردد.

 

مرحله ابتدایی: به ویژه در زنانی که برای اولین بار زایمان می کنند، این مرحله هم در زایمان و هم در مرحله اول طولانی ترین مرحله می باشد. در این بازه زمانی انقباضات اندک و ضعیف می باشد. این شرایط چند ساعت و یا در طول روز ممکن است ادامه داشته باشد. اگر علائم دیگری نباشد، نیازی به رفتن به بیمارستان نیز وجود ندارد.

 

مرحله فعال : مادرآینده با افزایش یافتن انقباض ها و شدت یافتن درد ها متوجه می شود که وارد این مرحله گردیده است. هنگامی که انقباضات با فواصل زمانی کمتر از 5 دقیقه روی دهد، توصیه می شود که به بیمارستان مراجعه شود. اما اگر در این بازه زمانی آب مادر بیاید و یا خونریزی آغاز گردد، باید فورا به بیمارستان برود. در پایان مرحله اول به عبارت دیگر هنگامی که دهانه رحم 8 – 9 سانتی متر باز گردید، مادر آینده  به همراه انقباض ها احساس تمایل به فشار دادن خواهد نمود. اگر دکتر حاضر در زایمان اجازه دهد مادر می تواند شروع به فشار دادن نماید.

 

مرحله دوم

این مرحله از باز شدن کامل دهانه رحم تا متولد شدن نوزاد را شامل می گردد. این دوره بین نیم ساعت تا یک و نیم ساعت ممکن است که طول بکشد. فشارهای سخت مادر می تواند مدت این دوره را کاهش دهد. در ضمن، فشار آوردن هنگامی که تنها به یک روش انجام می گیرد، موثر واقع می گردد.

فشارهای زودهنگام ممکن است در بافت ها موجب ورم گردد و مادر را نیز خسته می کند. تکنیک فشار : هنگامی که با انقباض های قوی میل به فشار به بالاترین سطح برسد، مادر باید یک نفس عمیق کشیده و پیش از بیرون دادن نفس گرفته شده، چانه خود را به سینه خود تکیه داده، به صورت خیلی قوی باید فشار دادن را آغاز نماید. هنگامی که رانها کشیده شده و کمر شکل “C” به خود بگیرد، مادر بر روی مقعد خود با تمام قدرت سعی در بیرون دادن نوزاد می نماید. پس از آن، فرآیند فشار همراه با انقباض ها ادامه خواهد یافت و مادر پس از پایان انقباضات راحت شده و باید فشارها را رها نماید. هنگامی که سر نوزاد بیرون آمد، علی رغم ادامه یافتن نیاز به فشار، به مادر توصیه می شود که به فشار نیاورد. برای جلوگیری از فشار و استرس باید از دهان نفس های قوی و کوتاه گرفت و داد.

 

مرحله سوم

این مرحله دوره پس از تولد نوزاد تا لحظه خارج شدن جفت را شامل می گردد. عموما نیم ساعت و یا حداکثر یک ساعت طول می کشد. هنگامی که جفت خارج گردیده و انداخته می شود؛ برای آنکه از خارج شدن کامل آن اطمینان حاصل گردد، معاینه انجام می گیرد. اگر بخشی از جفت در رحم باقی مانده باشد، ممکن است موجب خونریزی و عفونت گردد.  اگر برش پرینه ایجاد شده باشد، آن قسمت دوخته می شود. به طور کلی مادران در این مرحله خود را بسیار آرام، خوشحال  و خسته حس می نمایند. سپس، مادر تمیز گردیده، خونریزی کنترل می گردد و مجدد به اتاقش برده می شود. در چند ساعت اولیه، خونیزی،  فشار خون، گردش خون و سایر علائم مهم به صورت منظم کنترل می گردد.

 


replika saat
hublot replika saat"
antalya lazer epilasyon
antalya cilt bakımı
astropay kart bozumu