زایمان در آب

suda-dogum-e1441160352335

 

زایمان در آب

زایمان در آب برای مادر به معنای یک زایمان راحت تر و کم دردتر خواهد بود. به دلیل گرمای آب و ظرفیت بلند کردن، گردش خون در رحم افزایش می یابد، انقباضات رحم موثرتر شده و فرآیند به دلیل افزایش اکسیژن با درد کمتر انجام می گیرد. احساس آرامش و راحتی که به وسیله آب در بدن مادر ایجاد می گردد، کمک می نماید تا ناحیه پرینه از حالت معمول به شکل راحت تری باز گردد و بدین صورت احتمال پارگی در این ناحیه نیز کاهش می یابد. از سوی دیگر هنگامی که موضوع نوزاد می باشد، رصدهای پزشکان و ماماها که تولد را در آب انجام می دهند، از اطلاعات فنی بیشتر مدنظر قرار می گیرد. نوزاد با یک عبور نرم و بدون استرس از یک محیط پر از مایعات  بدون قرار گرفتن در معرض هرگونه فشار ناگهانی به یک محیط پر از مایعات دیگر متولد می گردد. بنابر ادعا اینگونه کودکان عموما ساکت تر بوده  و تمایل کمتری برای گریه کردن دارند.

در سالهای 1994 – 1996 بر اساس نتایج یک تحقیقات که بر روی 4029 زایمان در آب در انگلیس و ولز انجام گرفته است، از نظر میزان مرگ و میر در مقایسه انجام گرفته، در میان مرگ و میر کودکانی که در آب بدنیا می آیند با کودکانی که در حالت طبیعی بدنیا می آیند و از نظر کودکان بستری شده در بخش مراقبت های ویژه، میان کودکانی که در آب متولد شده اند و کودکانی که در حالت طبیعی متولد شده اند تفاوتی مشاهده نگردید. (هر دو نیز به صورت 1.2 – 1.4 در هزار بدست آمده است).  در هر دو گروه ریسک قرار گرفتن نوزادان در بخش مراقبت های ویژه یکسان می باشد. مادرانی که برای زایمان در آب برنامه ریزی نموده اند، باید دوران یک بارداری عاری از مشکل داشته باشند. در بارداری هایی که در ناحیه تناسلی عفونت هرپس داشته اند، اگر نوزاد در وضعیت برعکس قرار داشته باشد و یا در مشکلاتی مانند زایمان های پر تعداد، زایمان زودرس، پره اکلامپسی (مسمومیت بارداری) و یا دیابت، مشکل دار بودن رشد نوزاد موجود و یا مشکوک شدن به رسیدن اکسیژن به میزان ناکافی به نوزاد (از ضربان قلب فهمیده می شود)، و یا مشاهده مقدار زیاد مکونیوم (اولین مدفوع نوزاد) در مایع آمنیوتیک، تولد نوزاد در آب مناسب نخواهد بود. و دیگر اینکه، آب حوضی که زایمان در آن انجام خواهد گرفت باید به طور منظم تازه شود، مواد خارجی باید از طریق فیلتر گرفته شود، آب حوض باید در برابر بیماری های واگیردار محافظت گردد و باید به صورت ایده ال در 37 درجه سانتیگراد نگه داشته شود. دمای حوض در حین زایمان باید به طور منظم کنترل گردد و همواره باید در 37  درجه سانتیگراد حفظ گردد.

 

نوزادانی که در آب متولد می شوند در حالت عادی نمی توانند در آب تنفس نمایند. گرمای آب و واقعیت اینکه نوزاد  در آب می باشد، مانع از رفلکس تنفسی می گردد. از سوی دیگر رفلکس تنفس سرد را تحریک می نماید.  هنگامی که سر نوزاد از سطح آب بیرون آمد و هنگامی که با گرمای کمتری روبرو گردید ، رفلکس تنفس فعال می گردد و نوزاد شروع به نفس کشیدن می نماید.

 

 

 


replika saat
hublot replika saat"
antalya lazer epilasyon
antalya cilt bakımı
astropay kart bozumu