زایمانی بدون درد با اپیدورال

hamilelik-masaj-e1441161816267

زایمانی بدون درد با اپیدورال

 

در خصوص کاربرد اپیدورال در زایمان طبیعی که به عنوان زایمان بدون درد نامیده می شود، نظرات مثبتی وجود دارد. بی حسی اپیدورال در حین زایمان مانع از دردهای ناشی از انقباضات قابل ملموس می گردد، و با فراهم نمودن امکان اینکه مادر آیند نسبت به زایمان هوشیار باشد، یک تجربه زیباتر و مطلوبتری را ضمانت می نماید. برخلاف برخی دیگر از دارو ها، اپیدورال پیش از زایمان و یا پس از زایمان موجب سرگیجه نمی گردد. اگر مدت زایمان طولانی باشد، اپیدورال امکان استراحت مادر را فراهم می نماید.

 

تمامی فوائدی که در اینجا در خصوص بی حسی اپیدورال برشمرده شده برای بسیاری از مادران و نوزادان صحت دارد. اما علاوه بر فواید شناخته شده آن، اپیدورال ها دارای برخی خطرات بالقوه و عوارض جانبی ناخواسته نیز می باشند. برای داشتن یک انتخاب آگاهانه در خصوص استفاده از بی حسی اپیدورال توصیه می شود اطلاعات در خصوص خطرات بالقوه و عوارض جانبی ناخواسته آن نیز کسب گردد.

 

عوارض جانبی که ممکن است در استفاده از بی حسی اپیدورال در حین زایمان پدید آید به شرح ذیل می باشد:

  • از آنجا که انقباضات رحم را آهسته می نماید ممکن است باعث طولانی تر شدن مدت زایمان گردد
  • برای آنکه انقباضات آهسته شده رحم را تقویت شود، باید اکسی توسین سنتتیک (به عنوان درد کاذب زایمان نیز شناخته می شود) اعمال گردد. اگر اپیدورال خیلی زود اعمال گردد، ریسک عمل سزارین افزایش می یابد.
  • در عین حال، احتمال مداخله (استفاده از وکیوم و فورسپس) در حین زایمان افزایش می یابد. احتمال برش پرینه نیز همراه با آن بالا می رود.
  • هنگامی که اپیدورال اعمال می گردد، ضربان قلب نوزاد بالا می رود و این نیز نشان دهنده تحت استرس بودن نوزاد می باشد.
  • به دلیل وجود احتمال افتادن فشار خون، برای بالا بردن فشار در عروق پیش از اپیدورال یک سرم داده می شود.
  • پس از زایمان ممکن است ناراحتی های نه خیلی مهمی مانند سردردهای شدید، ضعف، بی حسی در دست ها و پاها پدید آید، اما حتی این شکایت های نه خیلی مهم می تواند مراقبت مادر از نوزاد را سخت تر نماید.
  • در کنار پر شدن سینه ها و سفت شدن آنها، عدم تمایل نوزادان به مکیدن شیر، مکیدن ضعیف و خواب آلودگی از برخی اثرات سرم داده شده پیش از بی حسی اپیدورال می باشد.
  • این پیش گیری که برای بالابردن فشار در عروق و همچنین جلوگیری از افتادن فشار خون در برخی زنان در نظر گرفته می شود، باعث سفت شدن نوک سینه ها و تولید یک مایع در سینه ها می گردد که این امر موجب جلوگیری از گرفتن و مکیدن نوک سینه از سوی نوزاد میگردد. اگر یک نوزاد به شکلی صحیح نتواند سینه مادر خود را بمکد، بدن مادر تولید شیر را متوقف خواهد نمود.  این شرایط به شکلی راحت می تواند باعث گردد تا مادر از یک شیر خشک برای پشتیبانی از شیر خود استفاده نموده و سپس از فکر شیر دادن به نوزاد خود منصرف گردد.

 

چه کار می توانیم بکنیم؟

تصمیم گیری در خصوص این موضوع می تواند با درنظر گرفتن خطرات و فواید آن انجام پذیرد. اگر در جهت استفاده از اپیدورال تصمیم بگیرید، برای فراگرفتن روشهایی که در حین زایمان به شما و نوزاد شما کمک می نماید، به همراه همسر خود در یک دوره آمادگی شرکت نمائید.


replika saat
hublot replika saat"
antalya lazer epilasyon
antalya cilt bakımı
astropay kart bozumu