آیا زمان از شیر گرفتن کودکتان فرا رسیده است؟

a-8-1b-400x267

آیا زمان از شیر گرفتن کودکتان فرا رسیده است؟

 

اگر هیچ گونه مشکلات سلامتی ندارید، می توانید همچنان به شیر دادن کودکتان تا زمانی که می خواهد ادامه دهید. این کار تا 2 سالگی ادامه می یابد. تا زمانی که هر دوی شما آماده این کار شوید، نیازی به از شیرگرفتن کودکتان ندارید. حتی اگر شیر سینه منبع اصلی مواد غذایی کودکتان محسوب  نشود، اما همچنان به عنوان منبع سلامت و شادکامی برای او به کارش ادامه می دهد.

 

برخی از مادران زمان توقف شیردهی را از قبل برنامه ریزی می کنند. با این حال، طول مدت ادامه شیردهی از سینه به کودک به موقعیت های فیزیکی و عاطفی شما بستگی دارد. بدون توجه به تاریخ برنامه ریزی شده برای شیردادن به کودک، باید در طول 6 ماه اول زندگی به کودکتان شیر خودتان را بدهید و به علاوه، حتی بعد از معرفی غذاهای جامد به کودک، به شیردهی ادامه دهید. با این کار می توان اطمینان حاصل نمود که کودک زندگی سالمش را شروع می کند.

 

اگر تصمیم به توقف شیردادن می گیرید، باید تصمیمتان را به طرق مختلفی بسته به سن کودک و موقعیت های منتهی به تصمیمش پیاده کنید.

 

برای تغییر آماده شوید

 

برخی از کودکان از شیر خوردن امتناع کرده و به همین خاطر طبعاًاین فرایند خاتمه می یابد. از طرف دیگر، از شیر گرفتن برخی از کودکان سخت و دشوار است. راههای مختلفی برای آماده کردن خودتان و کودکتان برای این جدایی وجود دارد.

 

به طور مثال، می توانید زمان های شیردهی را یک به یک با شیرخشک در بطری یا برخی غذاهای دیگر عوض کنید. در این راستا می توانید دفعات و مدت شیر دادن را کاهش داده و کارتان را در زمانی که کودک حداقل علاقه به آن را نشان می دهد، شروع کنید.

 

اگر با شیر دادن به کودک، آرام می شود، می توانید بعدها از اسباب بازی نرم یا پتو برای آرام کردن او استفاده کنید. در این راستا می توانید مکان های مورد استفاده برای شیر دادن به کودک را با مکان هایی که حواس او را پرت می کند تغییر دهید. می توانید از صندلی راحتی نرم و آرام به اتاقی پر از اسباب بازیهای جالب توجه بروید.

 

اگر کودک شما به اندازه کافی بزرگ است، می توانید با او در مورد دلیل نیاز به از شیر گرفتن صحبت کرده و به او در مورد جنبه های مثبت رشد و دلیل اعمال برخی تغییرات در زندگی اش توضیح دهید. شما می توانید به کودکتان بگویید که همه شیر سینه تان خورده شده یا با گفتن این مسئله که شیر خوردن به سینه آسیب می رساند، می توانید دلیل دیگری برای او بیاورید.

 

زمانی که کودک شاد و سالم است و می تواند با آرامش آماده فرایند جدایی شود، او را از شیر بگیرید، به جای اینکه این کار را در هنگام ناراحتی و بی قراری او انجام دهید. به کرار به او نشان دهید که زمان شما باهم کاهش نخواهد یافت وهنوز می توانید یکدیگر را در آغوش بگیرید.

 

با پیاده کردن هر مرحله با فاصله چند روز و در صورت لزوم چند هفته، می توانید از رسیدن راحت تر به اهداف خود، اطمینان حاصل نمائید.

اگر کودک شما به هیچ وجه اشتیاقی ندارد…

 

اگر کودک شما به اندازه شما اشتیاق ندارد، اما تصمیم گرفتید فرایند را خاتمه داده و کودک را از شیر بگیرید، بایستی صبور باشید. کودکتان اثر آرامش بخش موجود در لبهایتان در هنگام شیر خوردن را دوست دارد. شما می توانید روش های زیر را پیاده کرده و به خاطر داشته باشید که او از طریق شیر خوردن احساس آرامش و راحتی می کند:

  • راهکارهای مختلفی برای آرامش و اطمینان خاطر به او عرضه کنید. با آواز خواندن برای او، در آغوش گرفتن او و بازی کردن با او، به او علاقه نشان دهید.
  • زمان شیر دادن به کودکتان را تا حد امکان به تعویق بیندازید. زمانی که او شیر می خواهد، به او بگویید این کار را کمی بعد انجام خواهید داد و سعی کنید با کار دیگری حواس او را پرت کنید. به طور مثال، می توانید به کودکتان بگویید کسی که می خواهد بعداز ظهر شیر بخورد باید تا زمان خواب منتظر بماند.
  • رفتن سر کار، در مواقع بیماری یا تغییراتی نظیر تغییر خانه، نمی تواند زمان های مناسبی برای از شیر گرفتن کودک باشد. زمانهایی را برای از شیر گرفتن انتخاب کنید که کودکتان با محیطش آشنا ، راحت و همچنین سالم است.

 

منبع مطلب: شبکه ZNN www.znnnetwork.com

 


replika saat
hublot replika saat"
antalya lazer epilasyon
antalya cilt bakımı
astropay kart bozumu