آماده شدن برای شیر دادن در دوره بارداری

hamilelikte-beslenme-e1441159621922

آماده شدن برای شیر دادن در دوره بارداری:

 

در اصل، آماده شدن برای شیردادن در دوره بارداری، بصورت خودکار انجام میشود. در فراینده معجزه وار بارداری، بدن و مغز باهم کار میکنند تا خود را با شرایط وفق دهند. تنها کاری که باید بکنید این است که خود را با فرایند آشنا کنید و آنچه را که برای تقویت آن لازم است انجام دهید:

کانالهای شیر در سینه ها پیش از نخستین دوره ماهیانه شما شکل میگیرند که شبیه قلمه ها و شاخه های کوچک هستند. درست پشت نوک پستان شما، گروههای جداگانه ای از شاخه ها شروع به رشد کرده اند و شاخه های کوچکتر هنوز منتظر رویش از اینها هستند. پس از آغاز دوره ماهیانه و در طول فرایند رشد، این کانالها حتی بیشتر شاخه شاخه میشوند و حتی غنچه میدهند و بافتهای تولید شیر بلافاصله پیش از دوره ماهیانه بزرگ میشوند که سبب حساسیت در سینه ها میشود.

 

در سه ماه نخست بارداری، رشد شاخه ها شتاب میگیرد و غنچه های تازه افزوده میشوند. زنان، در اصل، با وقوع تغییرات در سینه هایشان متوجه بارداری شان میشوند. این تغییرات، احساس متفاوتی را به حساسیت سینه ها پیش از قاعدگی میدهد و طولانی تر هستند. سینه های شما در این دوره احتمالا بسیار حساس تر هستند و در حالیکه شاخه ها و غنچه های بیشتری افزوده میشود، سینه ها بزرگتر میشوند و این امر در مراحل بعدی آشکارتر خواهد شد. از بیرون، میتوانید تشکیل رگهای آبی رنگ درون سینه هایتان را ببینید و هالچه های اطراف نوک پستانهایتان هم تیره تر خواهند شد.

خانمهای باردار با نوک پستانهای برگشته و صاف، ممکن است در مراحل نخست شیردهی مشکلاتی داشته باشند. برای جلوگیری از درد و اضطراب حاصل از شیر دادن به بچه پس از زایمان، زن باردار میتواند ناحیه نوک پستان را به مدت 15 ثانیه پس از دوش گرفتن با یک حوله زبر با حرکات دایره ای مالش دهد و پس از آن کِرِم نرم کننده بر روی آنها بمالد. مالش، به سفت شدن نوک پستان و هالچه کمک خواهد کرد و در طول بارداری، سینه ها را برای شیر دادن آماده خواهد کرد.

حرکت دادن سینه ها نیز میتواند یک از روشهای مهم آماده سازی باشد که میتوانید در طول دوره بارداری انجام دهید. بویژه در کشورهای اروپایی، پرستاران این روش را به زنان باردار توصیه میکنند. چگونه باید سینه ها را حرکت داد؟ دستانتان را مانند یک بشقاب در زیر هر سینه باز کنید و سینه های  خود را به آرامی به بالا و پایین حرکت دهید. برخی تحقیقات نشان میدهد با حرکت دادن سینه 2 بار در روز با این شیوه، سموم از بین میروند و حساسیت سینه ها در دوره بارداری کاهش پیدا میکند.

نزدیک به پایان دوره بارداری، کلستروم یعنی نخستین ماده غذایی لازم برای کودک، ممکن است بصورت چند قطره، با حالت سفت و به رنگ زرد شروع به بیرون آمدن از سینه ها بکند. در این حالت، میتوانید از تشکچه های سینه استفاده کنید. اگر مورد بالا برای شما اتفاق نمی افتد، ضرورتا به معنی این نیست که شیر ندارید یا تولید نخواهد شد.

پس از زایمان، اگر مشکلی از نظر سلامتی وجود نداشته باشد، تقریبا همه مادران به صورت خودکار، چند روز پس از زایمان، شروع به تولید شیر میکنند.

 

شروع خوبی برای شیردادن

 

کودک تازه متولد شده شما، 3 چیز نیاز دارد. گرمای بازوان مادرش، امنیت آغوش او و مواد غذایی شیر مادر. شیر دادن از طریق سینه، همه اینها را تامین میکند. بویژه، در آغوش گرفتن نوزادتان بلافاصله پس از تولد، او را به مکیدن تحریک خواهد کرد و نگهداشتن او به حالت نیمه نشسته و نیمه دراز و نزدیک به سینه، به او کمک میکند تا خودش به درستی نوک پستان را بگیرد. افزایش تدریجی تولید شیر به نوزادتان زمان خواهد داد تا همه چیز را از نفس کشیدن تا هضم امتحان کند. بدن تقریبا از روز دهم به بعد، بطور کامل شروع به تولید شیر میکند و با رشد نوزاد، متعاقبا شیر کافی تولید میشود. فراموش نکنید که سینه های شما بر اساس سیستم تقاضا به کار خود ادامه خواهند داد. به عبارت دیگر، مقدار شیر تولید شده، به میزان شیر مکیده شده بستگی خواهد داشت. با این وصف، نباید شیر دادن به بچه تان را متوقف کنید…

در چند روز نخست پس از تولد، نوزاد شما ممکن است حالتهای مکیدن مشخصی را به نمایش بگذارد. ممکن است نوک پستان را لیس بزند، کمی بمکد و سپس استراحت کند یا کمی بمکد و بعد بخوابد. از طرف دیگر، مکیدن بعضی از بچه ها بسیار قوی است و فقط میخواهند بمکند. در این موارد، برای جلوگیری از زخم نوک پستان، شیر دادن از هر سینه باید به 10 دقیقه محدود شود.

 


replika saat
hublot replika saat"
antalya lazer epilasyon
antalya cilt bakımı
astropay kart bozumu